Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

New York, mint ahogy minden más város, éli a mindennapi életét. Ám nem tudhatod, hogy aki rád köszön az utcán, odaadja a napi újságodat, az ki is valójában. Mert az emberek olyan világban lépdelnek, amiről fogalmuk sincs: természetfeletti lények veszik őket körbe, akár élnek is velük, szívük választottjaként. Szeretnél benézni a valóságot eltakaró fátyol mögé?

Várunk szeretettel!

Az oldal nyitott:2015. január 25.

Időjárás

Napjárás

Latest topics

» Long Island villa
by Emanuel de Medici Today at 00:53

» Fangtasia
by Ethan Keon O'Brien Yesterday at 22:21

» Theo szobája
by Theodore Miles Montgomery Vas. Dec. 09 2018, 22:30

» Freshkills Park
by Admin Vas. Nov. 25 2018, 19:40

» Cox professzor irodája
by Thomas Montgomery Vas. Nov. 25 2018, 19:20

» Pince
by Admin Vas. Nov. 11 2018, 22:47

» Belső udvar
by Dorian M. Montgomery Szomb. Nov. 10 2018, 21:54

» Carlmichael Ház - Tárgyaló
by Reinald Carlmichael Szomb. Nov. 10 2018, 21:51

» Rising Star Cave - Dél-Afrikai Köztársaság
by Armand Assante Vas. Nov. 04 2018, 20:49

» Azrael
by Desmond O. Cross Vas. Nov. 04 2018, 17:52

Köszönet

A leírások, képek, videók mind megtalálhatóak a világhálón, az oldal grafikájának alaptematikáját Quierra-nak köszönjük.

Étkező

Share

Étkező

on Szomb. Jan. 27 2018, 22:11

First topic message reminder :

......
    Dorian M. Montgomery

Faj : Tündérek
    Alfaj : Pegazus
    Rang : Tündérpalánta/Nemes/Herceg
    Udvar (Királyság) : Tavasz/Smaragd
    Kor : 18

Re: Étkező

on Pént. Júl. 27 2018, 23:51

Nagypapi & Theo

&

Apu & Dorian

Érzem Teho feszültségét, csak nem tudom mivel váltottam ki, de ezek szerint annyira nem békült ki nagyapával, hogy nem is akarja meghallani amit mondok. Nem akarok vele összeveszni ezen, de tudom, hogy igazam van, és nagyapa hiába családfő, keménykezű és szigorú, a családjáért bármit megtesz, bármire képes. Hiszem, hogy szereti az összes gyermekét, és nem igaz, hogy azért adta le őket, mert nem így lenne. A filmnézés viszont jó ötlet, és így nem áll be köztünk kínos csend.
    -Ahaaa, igen. Tudom mi ez. Nagyon jópofák. Amolyan animációs filmek és rajzfilmek. Vannak programok, amikkel összeillesztik a képkockákat, illetve megcsinálják a mozgást és az ilyen effekteket. Nagyon ügyesek. Szeretem őket. Azt azért ne kérdezd, hogy csinálják pontosan, de majd kiderítjük, jó?
    Egyből fellelkesülök, mert van ám kedvencem is, mint az Oroszlánkirály, a Hercules meg a Jégkorszak és a Shrek. Szerintem apáék még mindig kívülről fújják az egészet, annyit néztem ezeket, de szeretem. Édesek és még kedvenc karaktereim is vannak, bizony ám. Egyből Theo mellé telepszek el nem engedve a kezét, hogy akkor kiválasszuk azt, amelyiket megnézzük.

Theodore Miles Montgomery

Faj : Cambion
    Rang : Tanonc
    Kor : 16
    Foglalkozás : szörnyike

on Csüt. Aug. 02 2018, 23:41

[You must be registered and logged in to see this image.]
    ~Meeting with destiny~

Érdeklődve billentem félre a fejem, ahogy elmeséli, amit a rajzfilmekről tud. Nem is értem, hogy nem olvastam még sosem róluk. Pedig rengeteg könyvet elolvastam már!
    - Programok? Az olyan, mint az átkok, meg bűbájok meg ráolvasások? Még nem olvastam róla egyik könyvben sem, amit apa adott. - találgatok, hátha csak elkerülte valahogy a figyelmem a dolog. Persze tudom, hogy a számítógépeken is vannak programnak nevezett izék, de ahhoz egyáltalán nem értek, ezért logikusabbnak tűnik, hogy egy mágiakönyvben kell keresni a megoldást. Minden esetre nagyon várom, hogy utána nézzünk és megtudjuk, pontosan hogyan is működik ez!
    Dorian felül mellém az ágyra, és még mindig fogja a kezem. Ez nagyon nehézzé teszi, hogy megkeressem a filmeket, de azért megoldom. Természetesen úgy, hogy egy pillanatra sem mozdulok mellőle. Minden tudásomat összeszedve varázsolom oda magunkhoz a négy pendrive-ot a táskám egyik zsebéből. Mind fel van címkézve: “Disney”, “Pixar”, “DreamWorks” és “Ghibli”. Nem vagyok biztos benne, hogy mit jelentenek ezek, ezért Dorian orra alá dugom mindet.
    - Thomas szerint mindegyiken sok-sok van. Melyiket tegyem be a gépbe? - kérem ki a véleményét. Ő többet tud ezekről a dolgokról, ezért biztosan jobbat választ, mint én.
    Dorian M. Montgomery

on Pént. Aug. 03 2018, 00:53

Nagypapi & Theo

&

Apu & Dorian

Azért én sem vagyok profi, csak sejtem, mi lehet a háttérben, na de itt meg is állt a tudományom, ami ezeket a filmeket illeti. Annyit még tudok róla, hogy ezt külön tanulják.
    -Valami olyasmi lehet, jajaja. Azt hiszem. Mert azok is valami séma szerint működnek, tehát itt is így lehet. De már ilyen számítógépre írt programokkal. Ott is rajzolnak és ilyesmi.
    Na jó, nem akarok ebbe belekeveredni, mert én sem tudom, hülyeséget meg pláne nem akarok mondani neki. Az eszembe sem jut, ha fogom a kezét, akkor nem fog tudni keresni, de elfelejtem elengedni, így nézem, mi után kutat annyira.
    Valamelyiket még én sem ismerem a felírtak közül, amit meg igen, azt is csak hallottam, na de az, hogy ez mit takar pontosan, hát ez egy roppant jó kérdés. Találomra rábökök arra a Disney feliratúra, aztán majd kiderül, mi is van rajta.
    -Eeeeezt. Aztán majd választunk. Ha meg nem tetszik, akkor keresünk másikat, jó? Hozzak rágcsát?
    Alig várom, hogy kiderüljön, milyen filmeket rögzített Thomas, azon kívül, hogy mindegyiknek megvan a külön felirata. Biztos alájuk tartoznak. Aztán eszembe jut. Perszeeeee, hát mindig kiírják az elején. A Hercules is oda tartozik, meg az Oroszlánkirály is. Jó estének ígérkezik ez, már előre látom.
    Rágcsa meg kell, mert anélkül nem lehet filmet nézni… legalábbis szerintem. Vagy de?

on Pént. Aug. 03 2018, 20:28

~Meeting with destiny~

Büszke vagyok magamra, amiért sikerült ilyen gyorsan magunkhoz varázsolnom a kis USB tárolókat. Nem mindig működik elsőre, ha használni próbálom a mágiámat. Azt hiszem, ez is azért van, mert Dorian itt ül mellettem és fogja a kezem. Így sokkal egyszerűbbnek tűnik varázsolni.
    Ő is kicsit zavarodottnak tűnik a feliratok láttán, de aztán választ egyet. Félretolom a másik hármat az ágyon, és a szabad kezembe fogom a Disney címkéset.
    - Jó. De biztos találunk rajta valami érdekeset. Rágcsát? Az micsoda? - vonom össze a szemöldököm értetlenül. Még sosem hallottam ezt a szót, szóval kicsit összezavar vele. Mit akar hozni? Rágcsa… rág… olyasmi lehet, mint a rágógumi?
    Dorian M. Montgomery

on Pént. Aug. 03 2018, 21:31

Nagypapi & Theo

&

Apu & Dorian

Mosolygok Theo varázslatán, tök ügyes, nem tudom, miért fél ettől ennyire. Gyakorolni fog, még ügyesebb lesz, ez nem is kérdés. Persze a feliratokba én is belekavarodok, de amikor rájövök, hogy mit takarnak, felragyog az arcom. Így már értem… csak tudnám, ki melyik rajzfilmet készítette azon kívül, amit kivételesen tudok is.
    -Ha rajzfilmek vannak rajta, akkor tutira. Bedugod a gépbe? Nézzük meg, nézzük meg és válasszunk egy jót. Aha, azt. A rágcsa? Az nasi. Mint ropi, keksz, csoki és ilyesmi. Mi mindig eszünk hozzá, anélkül sosem nézünk filmet. Hozzak?
    Apuék se alszanak még, tudom, hogy beszélgetnek, szóval ha megkérem nagyapát, hadd vigyek filmnézéshez valamit, nem hiszem, hogy nemet mondana. Egyelőre Theo válaszára várok, egyáltalán akarja-e, vagy sem.

on Kedd Aug. 14 2018, 00:01

~Meeting with destiny~

Most, hogy kiválasztottuk az egyiket, már csak be kéne üzemelni. Ehhez viszont sajnos el kell engednem a kezét, amit nem szívesen tennék. Azonban mivel ő is azt ajánlja, hogy kimegy és hoz valamit, ez a lépés elkerülhetetlennek tűnik, és bele kell nyugodnom.
    - Igen, már intézem is! Huhm, az jól hangzik. Megkérdezheted apát, de nem vagyok biztos benne, hogy van itthon ilyesmi. Talán abból a sütiből maradt, amit hoztatok - osztom meg vele a véleményem a rágcsával kapcsolatban, amint elmagyarázza, hogy mi is az. Elég izgalmasnak hangzik, és én még sosem csináltam ilyet, szóval nagyon szívesen kipróbálnám. Érdekel, hogy Dorianék hogyan szoktak filmet nézni.
    Engedem, hogy kimenjen, és nagyon szurkolok, hogy apa megengedje, hogy nasizzunk. Amíg ő visszaér, én előveszem a laptopot, beledugom az USB tárolót és megnyitom a listát. Nagyon sok cím van rajta! Hófehérke, Csipkerózsika, Susi és tekergő, Robin Hood, Herkules, Aladdin… fogalmam sincs, mit jelentenek a címek, de csillogó szemekkel olvasom őket sorra. Hogy fogunk egyáltalán választani ezek közül?
    Dorian M. Montgomery

on Csüt. Aug. 16 2018, 18:17

Nagypapi & Theo

&

Apu & Dorian

Muszáj vagyok visszamenni apuékhoz, hogy megzavarjam a beszélgetésüket, mert nagyapát kell kérdeznem a nasi felől. Látom rajta, hogy nem nagyon örül neki, tudooom, egészségtelen, de csak egy kicsit kérek, hogy a filmezéshez legyen.
    Végül csak kapok, így vigyorogva robogok vissza Theo mellé.
    -Hoztam. Van ropi meg perec is, de hoztam egy pici sütit is. Csak ne kenjünk össze semmit. Na, mit nézzünk?
    Már vissza is telepedek mellé, hogy nézzem, mi van a pen drive-on, miből lehet válogatni. Van amit még én sem láttam, de a Herkulest ismerem.
    -A Herkules nagyon jó, azt nagyon szerettem, a Robin Hoodról csak hallottam. Megnézzük mindegyiket?
    Nekem az is jó, abból meg csak nem lesz baj, ha végül elalszunk, vagy de? Nem sietünk haza, remélem.
    Várom, hogy Theo döntsön, mert ha még sosem látott ilyesmit, akkor neki mindegyik tetszeni fog, ebben biztos vagyok.

on Pént. Aug. 17 2018, 00:07

~Meeting with destiny~

Végig sem tudom olvasni a címeket, míg Dorian visszaér, olyan sok van. Felemelem a fejem, mikor meghallom a hangját, és elképedve mérem végig a nasihalmot, amit magával hozott. Nem gonoltam, hogy apa meg fogja engedni, hogy ennyi édességet együnk. Amikor egyedül vagyok, sosem ehetek ennyit.
    - Biztos, hogy apa ezt megengedte? Nem nagyon szereti, ha nyalánkságokkal tömöm magam - kérdezek rá a biztonság kedvéért, amikor leül mellém. Nem hibáztatom, ha csak felpakolt és behozta, amit talált, de nem szeretnék később bajba kerülni, ezért inkább biztosra megyek, hogy apa tud erről.
    - Nem tudom, melyik legyen. Fogalmam sincs, mit jelentenek a címek… Uh, oké, nézzük meg mindet! - helyeselek az ötletére. Ez így sokkal egyszerűbbé teszi a választást, hiszen csak követjük az abc sorrendet. Visszagörgetek a lista tetejére, és rányomok a legfelsőre. 101 Kiskutya. Az rengeteg kutya. De rengeteg. Kíváncsi vagyok, hogy is lesz ez. Felkelek és leteszem a gépet a TV mellé, rácsatlakoztatom a nagyképernyőre, majd elindítom a filmet és visszamászok Dorian mellé az ágyra.
    - Te már láttad ezt? - kérdezem, ahogy lenyúlok egy marék ropit.
    Dorian M. Montgomery

on Szomb. Aug. 18 2018, 00:04

Nagypapi & Theo

&

Apu & Dorian

Mosolygok azon arcon, amit Theo vág a nasik láttán, akkor pedig még inkább, mikor még rá is kérdez, hogy nagypapi ezt engedte-e.
    -Biztos. Megkérdeztem és tőle kértem. Azt mondta, hogy ez egy különleges alkalom, így most lehet.
    Nem hazudok, nem is tudok. Soha nem cipelnék fel valamit úgy, hogy nem kérdezek rá. Tényleg ehetünk, na. Mondom én, hogy nagypapit csak szeretni lehet, de Theo nem hisz nekem. Sajnálom nagyon.
    -Én se ismerem őket, csak párat, ezért mondtam, nézzük meg őket. Maximum ha nem tetszik, akkor majd jön a következő.
    Pedig néztem rajzfilmeket, tényleg, de nem sokat, csak a kedvenceimet, és azokat rongyosra. A 101 kiskutyát még nem láttam, de hallani hallottam róla. Talán jobb is, mert ha tényleg ennyi kutya van benne, apáék megkímélték magukat egy hatalmas bajtól. Tuti hazavittem volna annyit.
    -Nem, de érdekel.
    A címe alapján nem lehet rossz, és alig várom, hogy Theo végre elindítsa. Annak meg külön örülök, hogy mellém telepszik vissza. Olyan édes, főleg ahogy szinte ellopja a ropit. Inkább betolom az egészet középre.

on Vas. Aug. 19 2018, 22:01

~Meeting with destiny~

Első pillantásra annyira meglep a nassolnivalók mennyisége, hogy muszáj rákérdeznem, hogy ezt biztos szabad-e. Nem mintha nem bíznék Dorianben, csak tudom, hogy ő nem ismeri az itteni szabályokat. De gyorsan kiderül, hogy ez bizony mind meg lett engedve, és megehetjük büntetlenül. Ha apa ennyivel elnézőbb az unokaöcsémmel, akkor talán gyakrabban átjöhetne (meg persze amúgy is, mert nagyon szeretek vele beszélgetni). Máskor is szívesen ropiznék filmnézés közben.
    Az első pár percben bőszen ropogtatok, szemeimet a kijelzőre szegezve. Az egész olyan… más. Felismerem az alakokat, igazinak tűnnek, de közben mégsem azok. De pont úgy mozognak, mint az élőszereplős filmek! Kell egy kis idő, mire fel tudom ezt dolgozni.
    - És akkor most… csak úgy összeházasodtak? Ez így működik? Úúú, nézd! Lesznek kiskutyák! Hogy fér bele a pocakjába 101 pici? …. Oh, csak 15. De akkor hol a többi? - kommentálom végig az eseményeket. Nagyon tetszik, és tudom, hogy Dorian sem látta még és nem tudja a válaszokat, csak gondoltam, hogy megpróbálhatjuk együtt kitalálni menet közben, hogy mi fog történni. Én néha játszom ezt magamban, és úgy gondoltam, hogy ketten még érdekesebb lesz.
    Dorian M. Montgomery

on Hétf. Aug. 20 2018, 21:16

Nagypapi & Theo

&

Apu & Dorian

Nagyjából mindent elrendezek, hogy kényelmesen elérjük az összes ehetőt, ne kelljen érte felállni, és máris kíváncsian nézem, hogy Theo mit alkot, mit hova dugdos. Nekem édes mindegy mit nézünk először, ha az éppen 101 kiskutya, akkor az. Első hallásra nem lehet rossz. Másodikra sem.
    Amin viszont meglepődök, hogy nekem sehogyan nem jön össze a 101, és hasonló kérdések merülnek fel bennem, mint Theoban.
    -Ahaaa, ez aranyos, de... de... Tudom én? Annyit ki se tud hordani. Az a nő meg... mikor csapják már le?
    Értelmesebbnél értelmesebb kérdéseket teszünk fel, ezt apuék hallanák, sírva röhögnének rajtunk, ez biztos is.
    -Juj, ez aranyos volt. Akkor most mi a következő? Aladdin? Jó.
    A zenéje is tetszik, pláne amikor meglátom a lámpást... ez tiszta mágia. Imádni fogom. És ezt eddig miért nem láttam? Úgy nézem a rajzfilmet mint egy kisgyerek, ez annyira jó. Sokkal jobb, mint a másik.
    Azt nem tudom, mennyi az idő, de arra még emlékszem, hogy Jaffar éppen szemétkedett a szultánnal, másra már nem nagyon, de valószínű, hogy elaludtam rajta. Még az is megvan, hogy helyezkedek az ágyon, végül Theot is valahogy sikerül átölelnem, azt is megállapítom, hogy de így kényelmes.
    Ki kapcsolja ki a gépet, azt már tőlem ne kérdezze senki, vagy leáll magától, vagy majd reggel.

//Köszönöm a játékot! wow//

on Csüt. Aug. 23 2018, 00:16

~Meeting with destiny~

Mindketten végigháborogjuk a mesét, mert nem értjük, mi történik, de egyikünk sem utálja annyira, hogy kikapcsoljuk. Nekem a végére egészen megtetszik a sok cuki beszélő kutyus miatt, de akkor is marad sok logikátlan dolog, amivel nem értek egyet. Azért elkönyvelem, hogy jó volt és talán majd megnézem megint, de most inkább ugorjunk a következőre. Ennek a címe Aladdin, és amint elindítom, már meg is állapítom, hogy teljesen más az egész. Ebben sok a varázslat, meg a csavar és izgalom.
    Még valamikor az elején fekvésbe helyezkedünk, és arrébb tesszük a kevés megmaradt ropit. Nem kell az már, és így sokkal kényelmesebb. Aztán a kép egyre homályosabbá válik, néha kimaradnak jelenetek a fejemben, és a végén már meg sem próbálom követni az eseményeket, csak elengedem. Majd máskor kiderül, hogy mi a vége, most álmos vagyok.
    Valamikor az éjszaka közepén felébredek, és megállapítom, hogy szorosan Dorianhoz bújva fekszem. Ez tetszik nekem, ezért a tetejébe még át is ölelem és visszacsukom a szemeimet. Az se tűnik fel, hogy idő közben valaki lekapcsolta a tévét meg a villanyt…

// Én is köszönöm szépen! ^^ <3 //
    Jackson Montgomery

Faj : Mágus
    Rang : Mester

on Csüt. Aug. 23 2018, 22:55

A két fiú elvonul ismerkedni, én pedig kettesben maradok Vitaly-val, az unokám mostohaapjával, a férfivel, aki a lányom helyét tölti be Corraich életében. Először Tündérhonról kérdezem, arról, mi volt a királynő ellen elkövetett merénylet kimenetele, mi volt a hatása odaát, de hamar kiderül, hogy nem sok mindenről tud felvilágosítást adni. Vagy szándékosan tartották távol ettől az ügytől, vagy egyáltalán nem érdekelte, mi zajlik a háttérben. Ezután a helyi boszorkánymesterekre terelem a témát. Mivel csak pár napig volt távol, a tudása esetlegesen megfakult emlékei ellenére is aktuális. A Tanácsról beszélek és kérdezek, ám alighanem halálra untatom ezzel. Be kell látnom, nem az az intrikus jellem, akinek elképzeltem, és cseppnyit sem érdekli a politika. Viszont az Akadémia annál inkább. Lelkesnek és érdeklődőnek tűnik, és azt hiszem, szívesen foglalkozna kamaszokkal, hiszen jól megérti magát Doriannel és a másik nevelt fiával, Luciusszal is a jelek szerint... Megkérdezem, miért nem fontolja meg, hogy tanítói állást vállaljon az iskolában, ahová terveim s reményeim szerint utódjaim (nemcsak Theodore és Dorian, hanem Ethan és Thomas is) járni fognak a tanév kezdetével. Biztonságban tudnám őket, ha ő is ott van velük, és ezt el is mondom neki. Fontolóra veszi a dolgot.
    Dorian ekkor jön ki, hogy megkérdezze, talál-e valahol nassolnivalót. Csodálkozom, hiszen most vacsorátunk, de végül is megengedem, hogy azt vegyen magához, amit csak akar, a süteményt is beleértve. Hiszen ez egy különleges alkalom.
    - Már el is felejtettem, hogy a kamasz fiúk mennyit képesek enni - fordulok boszorkánymester vendégemhez, amint Dorian eltűnik Theodore szobájában. Ez elindít egy óriási sztori-lavinát, amit cseppet sem bánok. Vitaly szavaiból az derül ki, hogy saját gyermekeként szereti az unokámat, én pedig örömmel hallgatom, mennyi mesélnivalója van róla és a közösen eltöltött éveikről. Kicsit sajnálom, hogy kimaradtam ebből, de ez így volt rendjén. Alighanem Dorian az egyetlen boldog utódom, ő is csak azért az, mert szerető szülők nevelték fel, még ha mindkét szülő férfi is volt. Eddigre már teljesen túl tudom tenni magam ezen a furcsa felálláson. IGen, voltak fenntartásaim, de már szemernyi sincsen.
    Már igencsak későre jár, ám sem Theodore, sem Dorian nem kerül elő újra, mi pedig már minden témát kimerítettünk Vitaly-val. Halkan bekopogok fiam szobájába, majd benyitok. A két kamasz úgy fekszik az ágyon, mint két egymáshoz gömbölyödő macska. Vitaly a nyomomban van, és végül is ő indítványozza, hogy ne ébresszük fel őket. Odamegy és betakarja a fiúkat, én pedig kikapcsolom a hidegre állított légkondícionálást, akárcsak a tévét és a vele összekötött laptopot. Végül lekapcsoljuk a villanyt, én pedig próbálom meggyőzni Vitaly-t, hogy a fiú maradhatna, amíg az ő lakhatási körülményei nem rendeződnek. Végül is, elég kényelmetlen lehet egy egyszobás lakásban hármójuknak.
    Vitaly végül nem egyezik teljesen bele, de elköszön. Már hajnal 2 van. Dorian ma éjjel alszik nálunk először. Az este szerintem sikeres volt.

Köszönöm a játékot wow

on Szomb. Aug. 25 2018, 22:49

Ajánlott tartalom

Pontos idő: Vas. Dec. 16 2018, 05:57